Oš „Ivo Lola Ribar“ Labin ugostila mlade kemičare Istarske županije

Autor: Unknown , 16. 3. 2012.

15. ožujka održano je natjecanje iz kemije za 61 učenika iz osnovnih i srednjih škola Istarske županije, koji su se natjecali u sedam kategorija. Natjecanje je službeno otvoreno prigodnim programom izvrsnog domaćina, uz pozdrav dobrodošlice ravnatelja škole prof. Mire Alilovića i zamjenice gradonačelnika gđe. Eni Modrušan. Nakon službenog dijela natjecanja organiziran je posjet pročišćivaču otpadnih voda i dvorištu za selektivno prikupljanje otpada, te balirnici (prešanje i baliranje papira) za sve učenike i nastavnike.

Najbolje plasirani učenici predloženi su za državno natjecanje. Među učenicima sedmih razreda na prvo mjesto plasirao se Luka Poropat iz OŠ Jurja Dobrile Rovinj (mentorica Nevenka Marinović), na drugo mjesto se plasirao učenik škole domaćina Viliam Vojić (mentorica Marija Karužić) i treće mjesto dijele Antonio Bembić također učenik naše škole (mentorica Marija Karužić) i Toni Divjak (mentor Miloje Trajković) iz OŠ Vladimira Nazora Pazin,  PŠ Tinjan.

Od osmaša, najbolji rezultat polučila je Katarina Zornada (mentorica Antonija Cinac) iz OŠ „V. Gržalja“ Buzet, PŠ ROČ, drugo mjesto zauzeo je  Mate Gašparini (mentorica Vera Grizelj) iz OŠ Vladimira Nazora Vrsar,  a treće mjesto dijele  Eva Weitzer (mentorica Anita Pijak) iz OŠ Marije i Line Umag i Katarina Žipovski (mentorica Andrea Baksa) iz OŠ Tar - Vabriga.

Među učenicima prvih razreda srednje škole najbolji rezultat postigla je Emanuela Plišić (mentorica Biljana Nikolić) iz Gimnazije Pula, drugo mjesto zauzeo je  Luka Rabar (mentorica Albena Sponza  K.) iz SŠ Zvane Črnje Rovinj, a treće mjesto pripalo je Valentini Vičić (mentor Damir Skok) iz GSŠ Jurja Dobrile Pazin.

U kategoriji učenika drugih razreda prva je Marta Ritoša (mentorica Branka Prosenica) iz SŠ M. Balote Poreč, drugi je  Tomislav Vojvodić (mentorica Ester Čuić) iz TSŠ -SMSI "Dante Alighieri" Pula –Pola, a treće mjesto je zauzela Dora Gašparini (mentorica Danijela Litar- Perković) iz  Gimnazije Pula.

Ivan Beneš (mentor Damir Skok) iz GSŠ Jurja Dobrile Pazin istaknuo se prvim mjestom među učenicima trećih razreda, Aleksandar Pupovac (mentorica Roži Šiklić) iz GSŠ Jurja Dobrile Pazin zauzeo je drugo mjesto te Gregor Talaić (mentor Albena Sponza K.) iz  SŠ Zvane Črnje Rovinj treće mjesto.

Predrag Prodanović (mentorica Irena Hudak Bogešić) iz Pazinskog kolegija zauzeo je prvo mjesto među maturantima,  drugi je Andrija Marušić (mentorica Roži Šiklić) iz GSŠ Jurja Dobrile Pazin, treći je Lester Toni Dobrić (mentorica Mira Hrvatin) iz SŠ Mate Blažine, Labin. U kategoriji samostalnog rada sudjelovala je Antonia Zahtila (mentorica Mira Hrvatin) iz SŠ Mate Blažine, Labin.

Ravnatelj škole je zatvarajući natjecanje, uz riječi pohvale za vrijedne učenike – kemičare i njihove mentore ukazao na važnost znanja i talenta za buduće školovanje i život.

U prilogu možete pronaći ljestvicu konačnog poretka i ispite s rješenjima.

Priloženi dokumenti:
ispiti.zip (4.11 MB)