Dragi roditelji i učenici ,

Važne upute za elektronski  upis u srednje  škole pročitajte na :

www.upisi.hr       i   https://mzo.hr/

Prilažemo pri dnu teksta Pravilnik o elementima i kriterijima o izboru kandidata za upis u I.razred srednje škole

VAŽNE INFORMACIJE ZA UPIS U 1.RAZRED SREDNJE ŠKOLE U 2020./21. GODINI

helpdesk@skole.hr

01/6661-500

Prezentaciju HZZ "Kamo nakon osnovne škole" pogledajte OVDJE.

Deficitarna zanimanja za upis u I. razred srednje škole i za koja Zavod za zapošljavanje snosi troškove liječničkih pregleda.

Područje XVIII.II:  grad Labin , te općine Kršan, Pićan, Raša i Sveta Nedjelja

Konobar/ica

Kuhar/ica

Zidar/ica

Bravar/ica

Instalater/ka grijanja i klimatizacije

Soboslikar/ica-ličitelj/ica

Tesar/ica

Pregled se obavlja u Istarskim domovima zdravlja Labin  kod doktora Davora Rimca.

INFORMACIJE O SREDNJIM ŠKOLAMA:

O upisima u Srednju školu Mate Blažine Labin više saznajte OVDJE. Uvjete upisa pogledajte OVDJE.

Više informacija o srednjim školama i učeničkim domovima izvan Labina:

Film o zanimanjima u Strukovnoj školi Pula možete pogledati OVDJE.

O Tehničkoj školi Pula saznajte više OVDJE.

O Školi Primjenjenih umjetnosti saznajte više OVDJE (obraćanje ravnatelja) i OVDJE (smjerovi).

O Školi za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula saznajte više OVDJE (informacije o obrazovnim programima i upisima, uspjesima učenika i njihovih mentora), OVDJE (promo video) i OVDJE (web stranica škole).

O Medicinskoj školi u Puli saznajte više iz letka i prezentacije u privitku ove objave te OVDJE.

Promo video Gimnazije Pula pogledajte OVDJE.

O Ekonomskoj školi Pula saznajte više iz letka i prezentacije u privitku ove objave.

U Učeničkom domu "Podmurvice" u Rijeci saznajte više OVDJE.

MZO: Upisi u srednje škole online, ne mora se više fizički doći u škole

Ministarstvo znanosti i obrazovanja pripremilo je Odluku o upisu u prvi razred srednje škole. Za razliku od prethodnih godina, kada se dostava dokumentacije učenika provodila osobno, sada se daje mogućnost slanja dokumentacije elektroničkim putem čime se cijeli postupak modernizira i ubrzava, a roditeljima i učenicima omogućuje da ne moraju osobno dolaziti u škole.

Ministarstvo je dakle propisalo mogućnost dostave prijavnica za upis, kao i dokumenata o ispunjavanju posebnih uvjeta za upis, i elektroničkim putem. Isto tako, nakon objave konačnih ljestvica poretka kandidata - 25. srpnja 2020. učenici ili roditelji/skrbnici upisnice u srednju školu mogu dostavljati i elektroničkim putem, što do sada nije bilo moguće.

Upis učenika u I. razred srednje škole događa se u specifičnim okolnostima tijekom ove školske godine - epidemija koronavirusa, štrajk, provedba nastave na daljinu, kasniji završetak nastavne godine za 12 dana u odnosu na prošlu godinu zbog nadoknade nastave izgubljene u štrajku. Sve je to utjecalo na upisne rokove u Ljetnom upisnom roku, a oni su uvjetovani postupcima i tehničkim uvjetima tijekom elektroničkih prijava i upisa u srednje škole koji moraju biti takvi da svima daju jednake prilike. Objava konačnih ljestvica poretka kandidata ove godine iznimno je pomaknuta na 25. srpnja 2020. s obzirom na kasniji završetak nastavne godine, što je 12 dana kasnije u odnosu na prošlu godinu. Međutim, učenici i roditelji mogu sve obaviti elektronički – na daljinu.

« Studeni 2020 »

Ovaj mjesec: 1975