Obilježili smo Valentinovo

Autor: Administrator , 13. 2. 2015.

U povodu obilježavanja Valentinova, 13.veljače u 11h, u školskoj smo knjižnici organizirali romantičnu priredbu za učenike i učitelje naše škole. Kroz poeziju, igrokaze, glumu, pjesme i zvuk gitare, učenici su istaknuli važnost ovog posebno važnog dana za sve zaljubljene. Cijela škola, a posebno knjižnica u kojoj je održana priredba, crvenila se od prekrasnih srca koja su izradili učenici naše škole, a poseban dašak romantike dale su upaljene svjećice. Program je vodila učenica Barbara Vozila, a naše pjesnike je na gitari pratila Petra Tenčić. Cure iz literarne grupe su iznijele prekrasne ljubavne stihove i aforizme u srcima kojima su ukrasile ploču u knjižnici. Naše pjevačice Mirea i Inga, učenice osmih razreda, «počastile» su nas izvedbama divnih ljubavnih pjesama. Program su obogatili i igrokazi: «Zaljubitis» učenika produženog boravka i «Romeo i Julija» u izvedbi Nika i Lane iz sedmog razreda. Produženi boravak nas je svojom izvedbom od srca nasmijao, dok su nas naši Romeo i Julija raznježili svojom romantičnom izvedbom. Na kraju priredbe ravnatelju je darovano srce koje je izradila učenica Enđi Paliska. Valentinovska atmosfera je «zarazila» naše učenike još prije početka nastave. Naime, osmašice su se pripremale za podjelu ljubavne pošte koju su učenici pripremali cijeli tjedan za svoje simpatije, a u holu škole prikazivala se prezentacija o Valentinovu i prezentirala su se srca koja su izrađivali učenici viših razreda pod vodstvom učiteljice Jangele. Nadamo se da ćemo i sljedeće godine uživati u sličnom događaju i da će svi biti tako zaljubljeni i inspirirani.

Zahvaljujemo se svim učenicima koji su sudjelovali u programu i pomagali u njegovoj realizaciji, učiteljicama hrvatskog jezika na prekrasnim izvedbama  učenika i ukrasima koje su marljivo izradili, učiteljici produženog boravka na odlično pripremljenom igrokazu, učiteljici glazbene kulture koja je uvježbala solistice i školskoj knjižničarki nas uloženom trudu. Veliko hvala i publici koja je pridonijela pozitivnom ugođaju. Galeriju fotografija pogledajte OVDJE