Obilježili smo Dječji tjedan (07.-13.10.2013.)

Autor: Administrator , 17. 10. 2013.

Znaš li što ću ja postati

kad odrastem,

za tvoju ljepotu svijete?

Ja kad odrastem

jako velik,

Ja ću postat dijete.

Enes Kišević

Dalje u tekstu pročitajte i pogledajte kako su učenici naše škole obilježili Dječji tjedan....

Svoj tjedan, Dječji tjedan, učenici  PŠ Kature obilježili su nizom aktivnosti. Svojim porukama poslanim odraslima zaželjeli su da se i njihov glas čuje. Na školskom su igralištu odigrali niz igara. Planiranu šetnju omela im je dosadna kiša. Kraj tjedna  sačuvali su za čitanje raznoraznih priča te čitanje poruka koje su poručili odraslima.

U PŠ Vinež dječji su tjedan obilježili pisanjem poruka u obliku Tradicionalnog istarskog tijesta, uređenjem panoa i natjecateljskim igrama u dvorištu škole.

Učenici mlađih razreda matične škole obilježili su Dječji  tjedan nizom aktivnosti.

Jednom davno je netko rekao da u zdravom tijelu boravi zdrav duh pa su se i učenici i učitelji razredne nastave matične škole poveli za tom izrekom. 9.listopada održali su štafetne takmičarske igre u školskoj dvorani. Izmiješali su se u ekipama djevojčice i dječaci, veliki i mali, brzi i spori, spretni i oni malo više spretni. Igra je mogla krenuti. Bilo je zabavno i bučno.

Ali , njihove aktivnosti nisu tu završile. Naše vrijedne dječje ručice pobrinule su se da cvjetnjak, kojega su na proljeće zasadili, zablista u jesenjem ruhu. Pogledajte!

PŠ Vozilići obilježili će Dječji tjedan prigodnom šetnjom pod nazivom „Pozdrav jeseni“. Prekrasno, jesensko, toplo i sunčano prijepodne u  petak 18.10. učenici i učiteljice PŠ VOZILIĆI iskoristili su za šetnju šumom u Vozilićima. Putem su uživali u jesenskim bojama , te nešto jesenskog lišća i jesenskih plodova - šipka donijeli u školu. Ponavljali su putem gradivo iz prirode i društva o listopadnom i vazdazelenom drveću i o šumskim jesenskim plodovima, a učenici 3. razreda ponovili su gradivo o stajalištu, obzoru i stranama svijeta. Šipak su u školi usitnili i pripremili čaj, a jesenskim lišćem su ukrasili školski pano.

Povodom dječjeg tjedna,u srijedu, 10.10.2013. svim učenicima razredne nastave Grad Labin poklonio je kino predstavu.

U ponedjeljak 7.listopada, u sklopu provedbe Zdravstvenoga odgoja, učenici petih razreda u školskoj su kuhinji sa svojim razrednicama upriličili zajednički zdravi doručak.

Na stolovima koje su uredili uz pomoć školskih kuharica našlo se svega: kruha, maslaca, meda, džema, mlijeka, griza, žitarica, jogurta te suhog i svježega voća.

Bilo je živo, zanimljivo, a i zabavno!

Kušajući vrlo ukusna jela koja su dio zdravoga jelovnika,jednoglasno je zaključeno da je zdrava hrana – najbolja hrana!