Nastavljamo s projektom Zaštita zubi

Autor: Administrator , 15. 10. 2013.

U nastavku projekta Zaštita zubi, kojeg provodimo u suradnji s Gradom Labinom i u okviru Zdravstvenog odgoja, naše su prvaše posjetile stomatologinje. Evo izvještaja „s terena“ :)

U petak , 04.10. 2013.učenike PŠ Vozilići posjetila je dr. dentalne medicine Matilda Klapčić i medicinska sestra Suzana Žvanja.Pjesmica "Šubi dubi dubi, mene bole zubi" bila je  uvod u predavanje o zaštiti zubi. Poslije  kratkog predavanja, zubarica i medicinska sestra su učenicima, na modelu zubi, pokazale kako se zubi pravilno četkaju.Nakon toga smo  pogledali  zanimljiv strip o zubima,a na kraju predavanja smo se dobro nasmijali uz ulomak filma  o mr. Beanu kod zubara. Učenici su na poklon dobili četkicu i pastu za zube.

Učiteljica Tamara Poldrugovac Franković

U  ponedjeljak, 7.10.2013. u  prvom  razredu  PŠ  Kature  održano  je  predavanje  stomatologinje  Sandre  Derosi  Diminić  pod  nazivom „ Pravilno  pranje  zubi  po  modelu “.

Učenici  su  doznali  zašto  njihovi  mliječni  zubi  ispadaju, koliko   zubića  imaju, koja  hrana  pogoduje  nastanku  karijesa  i  zašto  je  važno  prati  zube. Osim  redovitog  pranja  zubi, važno  je  i  kako  se  zubi  peru. Pomoću  modela  stomatologinja  je  pokazala  kako  pravilno  i  temeljito  oprati  zube  te istaknula   važnost  redovitog  odlaska  stomatologu .

Briga  o  zdravlju  zubi  traje  cijeli  život, a  samo  se  svakodnevnom  njegom, pravilnom  prehranom  i  redovitom  kontrolom  može  sačuvati  zdravlje  i  ljepota  zubi.

Učiteljica Vesna Tenčić

Stomatologinja Dr.Sandra Derosi Diminić je u ponedjeljak, 15.10. , posjetila prvašiće PŠ Vinež. Osim Vinežana, predavanju su nazočili i učenici 1.razreda matične škole.

Održala je zanimljivo i edukativno predavanje o njezi, održavanju i zaštiti zubi.

Dr.Sandra Derosi Diminić dočekana je pjesmom (Šubi dubi), a tijekom predavanja strpljivo je odgovarala na mnoštvo pitanja znatiželjnih učenika.

Zahvaljujemo na suradnji!

Učiteljice: Ružica Vilić i Vesna Mikleušević