Integrirani dan u Sv.Marini

Autor: Administrator , 9. 9. 2013.

Učenici PŠ Vinež su u petak,6.IX. proveli dan u Sv. Marini.

Bilo je uzbudljivo i samo putovanje autobusom. Uska cesta, mnogo oštrih zavoja, uzbrdo pa nizbrdo i sve te prepreke uspješno je savladavao vozač Paolo. Svaka čast!Kroz autokamp Marinu vodila nas je ravnateljica gđa. Lili Milevoj i pričala o samom mjestu i razvoju autokampa.

Učenici PŠ Vinež su u petak,6.IX. proveli dan u Sv. Marini.

Gđa. Lorena Karcher iz Scuba centra pričala nam je o podmorju u Marini. Ronioci najčešće nailaze na morskog konjica, ježinca samca, dupine, zvjezdače… Zanimljivo je da mužjak morskog konjica izleže žive mlade, a najveći primjerak te vrste u Marini bio je dug 10 cm. Ronioci uživaju promatrajući podmorski svijet ne uzimajući primjerke na kopno.
Učitelj ronjenja gosp. Danijel Mohorović pokazao nam je ronilačku opremu i objasnio važnost pravilne opremljenosti ronioca. Ronjenje ako nije pod kontrolom ili ako se ne drži pravila može biti opasno po život.

Veselo je bilo kada su učenici (jedva) navukli ronilačka odijela, normalno, na suhom, jer za u more moraš navršiti 14 godina.

Nakon okrijepe u Scuba centru uputili smo se na plažu.

More je ključalo od dječje cike i veselja. U moru se provjeravala i vještina plivanja učenika.

Umorni, ali izvrsnog raspoloženja prepustili smo se u vješte ruke vozača i sigurno stigli na Vinež.

Hvala svima koji su nam svojim udjelom uljepšali ovaj dan, a pogotovo gđi.Karcher koja nas je vješto vodila kroz aktivnosti. Čak je i animatorica Ivana provjerila kroz poligon spretnost i brzinu svih učenika.

Cilj nam je i bio baviti se tjelovježbom, razvijati ekološki stav kao i odgovorno se ponašati u moru i uz more. Fotografije možete pogledati OVDJE.

Učenici i učiteljice PŠ Vinež