Ugodan susret osnovnih škola Labinštine na ovogodišnjem Lidranu u našoj školi u Vozilićima

Autor: Administrator , 1. 2. 2013.

U izvrsnoj atmosferi škole u Vozilićima učenici su sa svojim učiteljicama Tatjanom i Tamarom priredili toplu dobrodošlicu natjecateljima i njihovim mentorima veselim i zabavnim programom. Učenici škole domaćina Barbara i Karlo vodili su nas kroz program...

Posebno se učenicima i njihovim mentorima obratio ravnatelj škole Miro Alilović kazavši kako su „Svi cvjetovi budućnosti u sjemenu sadašnjosti“  zaželjevši svima ugodan boravak u našoj maloj školici.  Pedagoginja škole Ester Stemberger posebno je naglasila ugodno ozračje male, ali uvijek „žive“ škole koja uvijek razveseljava svoje goste.

U službenome je dijelu natjecanja  istakla prijave 50 učenika i 10 mentora iz 5 osnovnih škola Labinštine (OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Čepić, OŠ Vladimira Nazora Potpićan, OŠ „Vitomir Širola Pajo“ Nedešćina, OŠ „Matija Vlačić“ Labin i OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin) koji su se natjecali u 5 kategorija: literarni radovi, radijska emisija, školski list te scensko stvaralaštvo: skupni i pojedinačni nastupi.

Nakon prikaza pojedinačnih i skupnih scenskih nastupa, prosudbe literarnih radova te slušanja radijske emisije, Povjerenstvo za prosudbu čiji su članovi bili Biserka Pavičić, Marina Hrvatin, Romina Miletić, Đurđica Martinčić i Božica Višković, imalo je zadatak odabrati najuspješnije što nije bilo nimalo lako s obzirom na kreativnost naših učenika. Nakon okrugloga stola i rasprave odabrale su najbolje radove koji će predstavljati osnovne škole Labinštine na Županijskome Lidranu.

Gđa Božica Višković  pohvalila je izvrsnost svih učenika i njihovih mentora jer su pokazali kreativnost, maštovitost i umijeće te oduševili Povjerenstvo.

Povjerenstvo je odabralo ove predstavnike osnovnih škola Labinštine na Županijskome Lidranu:

• U scenskome skupnome nastupu:
  • Dramska družina OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Čepić: „Samoživi div“ Oscar Wilde (mentor: Davorka Vadanjel)
  • Dramska družina OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin s izvedbom: „Moj prijatelj komp“ (mentor: Jasmina Beloč)

• U scenskome pojedinačnome nastupu:
  • Petra Honović, OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Čepić kazivanje poezije „Bilješka o tri vrapca“ Dragutina Tadijanovića (mentor:Davorka Vadanjel)

• Radijska emisija:
  • „Osobe s posebnim potrebama“ OŠ Vladimira Nazora Potpićan (mentor: Davorka Vadanjel)

• Školski list:
  • „Nove iskrice“ OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin – direktan plasman na županijsku razinu (mentor: Jangela Sušac Budimir; učenica: Mattea Mačkić)

• Literarni radovi:
  • Jana Budimir, VI. razred „More i ja“ OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin„ (mentor: Jasmina Beloč)
  • Ivan Batelić, II. razred „Moje selo“, OŠ „Ivo Lola Ribar“ PŠ Vinež (mentor: Gordana Dropulić)
  • Stella Garger, V. razred „Partida“, OŠ „Matija Vlačić“ Labin (mentor: Klaudija Blašković)
  • Anđelika Licul, VI. razred „Dolazak jeseni“, OŠ „Vitomir Širola Pajo“ Nedešćina (mentor: Suzana Cvijić-Jeremić)

Galeriju slika možete pogledati ovdje.

Svim sudionicima koji će sudjelovati na Županijskom Lidranu želimo mnogo sreće i uspjeha!

Dijete je u najljepšoj pjesmi najljepša nota, dijete je najljepši stih u pjesmi života!