Božić bijeli

Autor: Administrator , 21. 12. 2012.

Božić dolazi sa najljepšim pjesmama,

Božić dolazi tiho na prstima,

Neka noćas ljudi svi budu sretniji,

Budu sretni svi…

Prosinac je mjesec u kojem želimo razveseliti sve one koji nisu tako sretni kao mi. Posjećujemo stare, bolesne i nemoćne. Darujemo one kojima je to potrebno. Učenici su na nastavi talijanskog jezika sa učiteljicama Sandrom Brubnjak i Elenom Brnjac izrađivali čestitke za dječicu onkološkog i hematološkog odjela Bolnice Kantrida u Rijeci.

A u Gradskoj knjižnici, 12. prosinca, produženi boravak iz Vineža održao je radionicu: Izrada 3D čestitki. Učenici su s veseljem prionuli poslu i rezultat toga su prekrasne čestitke koje će biti izložene u Gradskoj knjižnici. Radionicu je vodila učiteljica Marina Maglica, a sudjelovali su učenici 1., 2. i 4. razreda.

Dan kasnije, 13. prosinca u  PŠ  Kature  upriličena  je  podjela  poklon  paketa  Djeda  Mraza  učenicima prvih razreda naše škole. Prigodni  program protkan  pjesmom, plesom, recitacijama i  igrokazom  pripremili  su  učenici  matične  škole. Po  završetku  programa  Djed  Mraz  je  poželio  djeci  mnogo  petica, a  svima  nazočnima  sretne  blagdane. Zatim  je  uzbuđenim prvašićima  podijelio  krasne  poklon  pakete.

U srijedu, 19. prosinca, mali su Djeda Mrazići u školi Vozilići razveselili svoje roditelje i goste šaljivom priredbom i humanitarnom akcijom na kojoj su prodavali ikebane i čarobne cipele koje su sami izrađivali. Humanitarna – prodajna izložba sa dječjim ikebanama, za našu dragu kolegicu, biti će izložena i u šatoru ispred naše škole u sklopu labinskog božićnog sajma „Vakove zimi ni“.

Božićne svečanosti završile su jučerašnjom priredbom učenika nižih razreda matične škole te školskog zbora na Katurama, koju su vrijedni mališani pripremili za druženje sa umirovljenim djelatnicima naše škole.

Pogledajte galeriju slika Božić bijeli.

Dopusti da se Božić dogodi u tvom srcu,

da se ljubav rodi svaki dan iznova, jer

Božić postaje vidljiv u svakoj ljubavi među ljudima!