Obilježili smo Svjetski dan oralnog zdravlja

Autor: Unknown , 13. 9. 2012.

OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin – matična škola, PŠ Kature, PŠ Vinež i PŠ Vozilići  su u sklopu projekta „Zaštita zubi“ i Zdravstvenog odgoja obilježili  12. rujna, Svjetski dan oralnog zdravlja...

Učenici razredne nastave obrađivali su teme vezane uz zdravlje s posebnim naglaskom na oralno zdravlje i četkanje zubi, izrađivali likovne i literarne radove, učili uz pomoć plakata i edukativnog materijala „Čisti zubi, zdravi zubi“, „Kako pravilno prati zube“ , „Zdravi zubi“, bojanke, slikovnica „Kako je Zubić Mišić upoznao Zubić Vilu“… Učenici prvih razreda PŠ Vinež posjetili su stomatološku ordinaciju gdje im je dr.stom. B. Popović napravila sistematski pregled. Učenici su na produženom boravku nastavili učenje i rad u ozračju važnosti zdravlja zubi, izrađivali plakate te kao i svakodnevno nakon ručka pravilno četkali zubiće.

Učenici predmetne nastave su na satovima prirode i biologije pogledali prigodan edukativni video materijal „Stomatolog u vašem domu“ i „Zubi i briga o njima“, a na ostalim nastavnim predmetima su obrađivali teme vezane uz zdravlje.

Među učiteljima su učenici Vijeća učenika škole uz studentice dentalne medicine u suradnji s Labin – Zdravi grad i voditeljicom projekta dr.stom. B. Vutuc Franković proveli anketu „Koliko pažnje posvećujemo svojim zubima“, a anketiranje građana će nastaviti u subotu 15. rujna.

Pogledajte galeriju slika ovdje.

„Zdravi zubi preduvjet su općeg zdravlja i zadovoljstva čovjeka.“

Ester Stemberger, pedagoginja škole