Održan prijem najuspješnijih učenika kod gradonačelnika

Autor: Unknown , 26. 6. 2012.

Za sve učenike labinskih škola i njihove mentore, koji su postigli zapažene rezultate na županijskim i državnim natjecanjima školske godine 2011./12., organiziran je 14. lipnja svečani prijem kod labinskog gradonačelnika Tulija Demetlike i njegovih suradnika, Eni Babić i Bruna Hrvatina. U broju nagrađivanih učenika posebno je istaknuta Osnovna škola „Ivo Lola Ribar“...

Gradonačelnik je čestitao učenicima i njihovim mentorima na uspjehu, te je istaknuo kako je prioritet gradske uprave stvoriti sve potrebne uvjete kroz  financijsku i edukacijsku podršku za kvalitetno obrazovanje koje je temelj svake zajednice jer su uspješni pojedinci ponos čitave zajednice, a ne samo škole i roditelja.

U broju nagrađivanih učenika posebno je istaknuta Osnovna škola „Ivo Lola Ribar“. Naime, 40 učenika ove škole osvojilo je 1. do 3. mjesta na školskim natjecanjima, dvoje učenika osvojilo je prva mjesta na županijskim natjecanjima, a eko grupa je osvojila prvo mjesto na županijskom i osmo mjesto na državnom natjecanju.

Svi nagrađeni učenici i njihovi mentori dobili su od Grada na dar knjigu „Kako se opredijeliti za buduća zanimanja“, te će biti nagrađeni izletom prema vlastitom odabiru.

Županijska natjecanja (I.-III. mjesto)

1. mjesto:
  • Viliam Vojić, VII. razred – geografija (mentor: Ondina Franković)
  • Filip Brenković, IV. Razred PŠ Kature – matematika (mentor: Natalija Bastijanić)
  • Eko-grupa:  Elena Miletić, V. razred

Massima Milevoj, VI. razred

Antonio Bembić, VII. razred

Roberto Diminić, VIII. razred – Eko-kviz „Lijepa naša“

(mentor: Ana Durbić Malinarić)

1. mjesto :
    • Viliam Vojić, VII. razred – kemija (mentor: Marija Karužić)
    • Viliam Vojić, VII. razred –biologija (mentor: Ana Durbić Malinarić)