Novi početak gospodarenja otpadom - završetak radova na sanaciji deponije Cere

Autor: Administrator , 25. 4. 2012.

Naši su učenici u ponedjeljak, 20. travnja, prisustvovali obilježavanju završetka radova na prvoj fazi sanacije deponije komunalnog otpada Cere. Učenici Viliam Vojić i Rafaela Blažina sviranjem na sopelama i mehu otvorili su skup koji je započeo  stručnim  izlaganjima, a eko–grupa naše škole u sastavu Elene Miletić, Massime Milevoj, Antonija Bambića i Roberta Diminića, uz mentoricu Anu Durbić Malinarić  predstavili su eko-projekt EKO Labin (ekološki-korisno-odvajanje otpada Labin) kojim su predstavljali osnovne škole Istarske županije na državnom natjecanju Eko kviza “Lijepa naša“ i koji je posebno pohvalio pomoćnik ministrice zaštite okoliša dr. Davor Škrlec...

Svečanosti povodom završetka radova na sanaciji deponije Cere bili su nazočni predstavnici slovenske općine Piran, talijanske općine Manzano, Kaštijuna, Josip Zidarić, županijski pročelnik za održivi razvoj, načelnici općina Sveta Nedelja, Kršan, Raša i Pićan, gradski i općinski vijećnici, direktori gradskih poduzeća i javnih ustanova, a program su svojim nastupima uveličali učenici labinskih osnovnih škola te plesna grupa Cool Step.

Gradonačelnik Grada Labina Tulio Demetlika u svom obraćanju istaknuo je da sanacija odlagališta Cere nisu samo radovi i uređeni prostor, već je to proces koji je trajao dugi niz godina i uz kojeg se mijenjao i naš odnos prema smeću i rasla svijest da sustav gospodarenja otpadom nije nešto o čemu brigu mora voditi netko drugi, već da je to prije svega obaveza svih nas. Danas je označen završetak prve faze sanacije, ali ujedno i početak druge faze i time uspješno nastavljena realizacija sustava gospodarenja otpadom Labinštine kao dijela jedinstvenog sustava gospodarenja otpadom Istarske županije. (izvor: www.labin.hr)