Spisateljica Ana Đokić Pongrašić predstavila se mladoj labinskoj publici

Autor: Administrator , 25. 4. 2012.

Dana 20. travnja 2012. u Gradskoj knjižnici Labin s početkom u 11:00 sati labinska Gradska knjižnica bila je domaćin književnog susreta i druženja poznate spisateljice Ane Đokić Pongrašić s učenicima osnovnih škola Labina.

Autorica brojnih tekstova, priča i romana za djecu i mlade labinskim je učenica trećih, četvrtih i petih razreda ponajprije predstavila nagrađivan roman Zoe, djevojčica s vrha nebodera, a veliki interes među učenicima izazvale su i knjige Ludi razred 1 i Ludi razred 2 čiji su osebujni likovi ponovno oživjeli u interpretativnom čitanju nekolicine vrlo duhovitih i, kako kaže Ana - za glumu nadarenih, učenika. U nešto više od sat vremena druženja autorica je mladim znatiželjnicima otkrila i koješta iz vlastita života, odgovorila na brojna pitanja, a pokušala dati odgovor na pojedina tipa koliko piscu treba dana da napiše 500 strana, iskreno priznala koliki honorar dobiva i je li pisanje uistinu težak posao.

Iako se u našoj knjižnici predstavila mlađoj čitalačkoj publici kojoj je vrlo bliska, također uspješno piše priče, romane, radio-drame i kazališne tekstove za sve uzraste. Na Dramskom programu Hrvatskog radija i Radio Slovenije emitirano joj je više radio-drama, piše tekstove za lutkarsko kazalište, autorica je i scenaristica radio i TV serija. Ponosna je vlasnica književnih nagrada Marin Držić, Mali Marulić, Cyrano, White Ravens, Mato Lovrak.

Gradska knjižnica Labin

Izvor: www.labin.com