Osnovna škola "Ivo Lola Ribar" Labin

Trideset medalja Erika Škabića

Autor: Administrator , 4. 4. 2012.

Kada bi Erika Škabića, učenika područne škole Vozilići zamolili da nam pokaže sve svoje osvojene medalje te objasni sa kojih su turnira, vjerojatno bi nam zatrebala udobna fotelja na kojoj bi se mogli smjestiti. Naime, ovaj dječak, sada već učenik IV razreda, svoj omiljeni sport – judo trenira od svoje četvrte godine, a do danas je osvojio već nevjerovatnih 30 medalja...

Kada bi Erika Škabića, učenika područne škole Vozilići zamolili da nam pokaže sve svoje osvojene medalje te objasni sa kojih su turnira, vjerojatno bi nam zatrebala udobna fotelja na kojoj bi se mogli smjestiti. Naime, ovaj dječak, sada već učenik  IV razreda, svoj omiljeni sport – judo trenira od svoje četvrte godine, a do danas je osvojio već nevjerovatnih 30 medalja.

Među značajnijim turnirima spominje međužupanijski turnir u Puli sa osvojenim 1. mjestom, Pokal Kopar 2011. sa osvojenim 1. mjestom, prvenstvo Istre u Rovinju sa osvojenim 2. mjestom, te 20. Kup državnosti u Samoboru sa osvojenim 2. mjestom. Ipak, najdraža mu je medalja sa međunarodnog turnira „Sv.Vid“ u Rijeci zbog toga što je bila jako velika konkurencija, a na kojem je osvojio visoko 3. mjesto.

Kao razlog zbog kojeg toliko voli judo, Erik navodi to što nije opasan sport, ne može se ozlijediti i uče se prvenstveno vještine samoobrane. Na pitanje kako uspijeva uskladiti treninge i školske obaveze, Erik odgovara: „Najprije krenem pisati zadaću, pa ako završim, idem na trening.“ Kaže kako mu treninzi triput tjedno nisu naporni i kako podjednako voli školu i treninge, iako bi se kad odraste volio profesionalno baviti judom.

Uz ovako veliku ljubav prema judu, moramo napomenuti da se Erik voli baviti i ribolovom te i u ovom sportu ima osvojene 3 medalje i 1 pehar.