A gdje u srednju školu?

Autor: Administrator , 30. 3. 2012.

U sklopu programa profesionalne orijentacije koja se provodi u školi, naši su se osmaši sa svojim razrednicima Jadrankom Zulijani, Elenom Brnjac i Žarkom Petrovićem ovih dana uputili prema Srednjoj školi Mate Blažine. Razlog posjete bio je taj što Srednja škola Mate Blažine, na Danima otvorenih vrata, daje mogućnost svim učenicima osmih razreda da posjete školu te borave u njoj kako bi stekli što bolji dojam o raznim usmjerenjima i uspješno riješili eventualne nedoumice vezane uz vrlo važan odabir koji je pred njima...

U organiziranom posjetu učenici obilaze školsku radionicu (strojarstvo i elektrotehnika) i ugostiteljski praktikum (kuhar i konobar).  Upoznaju se s mogućnostima obrazovanja u gimnaziji, ekonomiji i trgovini (ekonomist, prodavač). Posjećuju i školsku knjižnicu te se upoznaju sa školskim kurikulumom, izvannastavnim aktivnostima i projektima škole.

Zahvaljujemo ravnatelju prof. Čedomiru Ružiću, stručnoj službi i profesorima Srednje škole, kao i njihovim učenicima, na uvijek otvorenim vratima, gostoprimstvu i pristupačnosti.