Sportski uspjesi i događanja

Autor: Administrator , 19. 3. 2012.

Nakon niza sportskih događanja i postignutih uspjeha tijekom ove školske godine, naši neumorni sportaši odlučili su na trenutak stati na loptu i ukratko Vas izvijestiti o svom radu i uspjesima. Pogledajte u daljnjem tekstu...

Bogata sportska događanja započela su još u rujnu, točnije 10. rujna, obilježavanjem Olimpijskog dana nogometnom utakmicom protiv OŠ. V.Širola u Nedešćini. Učenici viših razreda trebali su toga dana doći u školu u bijelim majicama.

Sredinom rujna obilježili smo tjedan mobilnosti odlaskom po trim stazi u Rabac gdje su 6. razredi odigrali sportske susrete u nogometu i rukometu.

U listopadu su započela razredna prvenstva škole u nogometu za više razrede (5.-8.), kao i u rukometu za 5. i 6. razrede.

U studenom i prosincu započela je priprema malonogometne ekipe škole za malonogometnu ligu Labinštine, kao i muške i ženske odbojkaške ekipe.

U okviru mjeseca borbe protiv ovisnosti odigrani su susreti u nogometu između naše škole i škole M. Vlačić. Susreti  su odigrani na igralištu naše škole.

Rezultati:

5.Razredi «I.L.Ribar» - «M.Vlačić»       0:1

6.Razredi «I.L.Ribar» - «M.Vlačić»       4:1

7.Razredi «I.L.Ribar» - «M.Vlačić»       1:1

8.Razredi «I.L.Ribar» - «M.Vlačić»       6:5

Posljednjeg dana manifestacije reprezentacije 5. i 6. razreda naše škole u nogometu su pobijedili M. Vlačić rezultatom 9:2.

U okviru iste akcije u našoj školi učenici 7. razreda odigrali su susrete u košarci.

Nakon završetka prvog polugodišta započela je malonogometna zimska liga.

U siječnju je nastavljena malonogometna zimska liga Labinštine. Moram spomenuti da se je igralo subotom i nedjeljom, a postignuti su slijedeći rezultati:

«I.L.Ribar» - «M.Vlačić»                        5:2

«I.L.Ribar» - V.Nazor                           12:0

«I.L.Ribar» - I.G.Kovačić                      14:0

«I.L.Ribar» - V.Širola                            7:0

«I.L.Ribar» - I.Batelić                            6:0

Polifinale: «I.L.Ribar» - V. Nazor           10:0

Finale: «I.L.Ribar» - «M.Vlačić»             5:2

Tijekom veljače u našoj je školi održano županijsko prvenstvo u stolnom tenisu za dječake i za djevojčice. Dječaci su osvojili 2. (4 pobjede i poraz), a djevojčice 4. mjesto (3 poraza i pobjeda). Moram spomenuti da su za našu školu nastupile dvije učenice 4. razreda tako da to smatram velikim uspjehom.

1.ožujka odigrane su rukometne utakmice za dječake i djevojčice protiv škole M.Vlačić za odlazak na županijsko prvenstvo. Kod dječaka pobjeda 16:10, a kod djevojčica 15:9 čime je ostvaren plasman na županijsko prvenstvo.

7. i 9.ožujka održano je županijsko prvenstvo u rukometu za dječake i djevojčice u Buzetu i dječaci i djevojčice ostvarili su dobar uspjeh te su sa po dvije pobjede i jednim porazom (protiv domaćina Buzeta) osvojili 3.mjesto.

Na našu žalost očekivali smo nešto bolji rezultat naših malonogometaša koji su na županijskom prvenstvu u Bujama 16.03 odigrali 3 susreta. Uz 2 poraza i jednom pobjedom dijele 5.-8.mjesto. Kao njihov učitelj smatram da su u cjelini učenici naše škole na županijskim natjecanjima kao i na ostalim natjecanjima tijekom šk.godine ostvarili lijepe rezultate.

Tijekom travnja očekuju nas pripreme za Olimpijadu osnovnih škola Labinštine o čemu će biti riječi kada bude završena.

SPISAK UČESNIKA NA ŽUPANIJSKIM SPORTSKIM NATJECANJIMA

STOLNI TENIS