Učenici 7.a razreda na tečaju prve pomoći

Autor: Administrator , 10. 2. 2012.

Prva pomoć je tradicionalna djelatnost Crvenog križa. Od posebne je važnosti za cijelu zajednicu educiranje mladeži iz osnova pružanja prve pomoći i samopomoći, jer brza i stručna intervencija može spriječiti teže posljedice, a neki puta spasiti i život pojedinaca.

U suradnji sa GDCK Labin i ove školske godine učenici naše škole – učenici 7. a razreda sa razrednicom Katijom Tefik Baćac, bili su uključeni u tečaj prve pomoći...

Prva pomoć je tradicionalna djelatnost Crvenog križa. Od posebne je važnosti za cijelu zajednicu educiranje mladeži iz osnova pružanja prve pomoći  i samopomoći,  jer brza i stručna intervencija može spriječiti teže posljedice, a neki puta spasiti i život pojedinaca.

U suradnji sa GDCK Labin i ove školske godine učenici naše škole – učenici 7. a razreda  sa razrednicom Katijom Tefik Baćac, bili su uključeni u tečaj prve pomoći. Tečaj  se održavao u razdoblju od studenog 2011. do veljače 2012. na satovima razrednika. Tečaj je vodila volonterka GDCK Labin, koja je ujedno i med. sestra gđa Gabrijela Zakrajšek Blažina.  Cilj je bio  potaknuti učenike na stjecanje znanja i vještina pružanja prve pomoći i ostvarenje konkretizirane ideje Crvenog križa – pomoći čovjeku u slučaju ugroženosti.

Učenici su sa velikim zanimanjem pratili izlaganja med. sestre, no najviše su se radovali sudjelovanjem u konkretnim vježbama. Upoznali su se sa mobilizacijom, stanjima nesvijesti,  pružanjem pomoći kod krvarenja, opeklina, kod ugriza i uboda, reanimaciji - rad na lutki, itd. Sa zanimanjem su pratili  životne i stvarne priče i situacije u kojima se nalazila volonterka GDCK Labin, te su često postavljali pitanja i tražili objašnjenja.

S obzirom da su učenici pokazali volju i interes za sudjelovanje na međuškolskom natjecanju ekipa podmlatka Crvenog križa, dio učenika 7. a razreda predstavljati će našu školu na međuškolskom/općinskom natjecanju.