Veseli sedmaši u "Rasplesanim razredima"

Autor: Administrator , 7. 2. 2012.

"Plesati znači osjećati povezanost - s našim prijateljima, obitelji, susjedima. Ples je jedan od najizražajnijih načina kojima slavimo i prenosimo znanja o svojoj kulturi i svom društvu. 'Rasplesanim razredima' uspostavljamo kontakt s djecom u postojećem razrednom okruženju i progovaramo o temeljnim vrijednostima kao što su međusobni respekt i samopoštovanje - vrijednostima koje društveni ples prakticira. Želja nam je inspirirati djecu da plesanjem čine dobro, poštuju jedni druge i osjećaju se ponosnima. Naš program je više od plesa: on uči djecu naklonu."

- Pierre Dulaine & Yvonne Marceau, osnivači programa 'Rasplesani razredi' (Dancing Classrooms)

Učenici i razrednici sedmih razreda od ovog će polugodišta uživati u novom projektu u našoj školi „Rasplesani razredi“ te će jednom tjedno učionicu pretvarati u pravi plesni podij! Instruktori plesnog centra "Studio" iz Pule, Rosemarie Miletić i Fabris Radin, podučavati će ih Merengue, Engleski valcer, Tango, Rumbu i Cha cha cha.

Najveća važnost ovoga projekta polaže se na uspostavljanje osjećaja jednakosti i međusobnog poštovanja među učenicima te  učenicima i učiteljima. Poštovanje kreira suosjećanje, strpljenje i volju. Učenje plesnih koraka odvija se u opuštenoj i zabavnoj atmosferi. U takvoj atmosferi zajedništva čak se i introvertirana djeca postupno oslobađaju i stječu sigurnost u javnom nastupu. Kroz ples kao sredstvo socijalizacije, djeca uče poštivati osjećaje drugih i time stvaraju pozitivno komunikacijsko ozračje koje nadilazi prostore učionice. Ovako koncipirana nastava plesa motivira mlade da postanu samosvjesni i uljuđeni građani, pozitiva modernog društva.

Ovaj projekt se provodi uz podršku Grada Labina.