Proslavili smo 20 godina Gradskog vijeća mladih

Autor: Administrator , 6. 12. 2022.

Ove godine Labin – Zdravi grad slavi 20 godina Gradskog vijeća mladih u dvije osnovne škole i srednjoj školu u Labinu. Povodom te velike obljetnice naši su vijećnici sa svojim voditeljicama, učiteljicama Jasminom Beloč i Ivanom Griparić Fable gostovali na Radio Labinu kako bi predstavili rad Vijeća te upoznali slušatelje čime se ustvari kao vijećnici bave. Bilo je to vrlo zanimljivo iskustvo. Dana 5. prosinca u Circolu je održana svečana sjednica Gradskih vijeća mladih na temu obrazovanja. Svaka je škola na svoj način predstavila ovu temu, a mi smo se usmjerili na obrazovanje kakvo želimo. Intervjuirali smo našeg ravnatelja, pedagoginju, bivšu vijećnicu, učenike naše škole kako bismo od njih saznali što oni vide kao prednosti našeg obrazovnog sustava, a što bi se još moglo poboljšati. Svi su se složili da imamo temelje za dobar obrazovni sustav, no kao da se nešto ipak nije poklopilo kako treba. Smatraju da su presadržajni predmetni kurikuli, prezahtjevni za mnoge učenike, prenatrpan raspored koji onemogućuje učenicima da sudjeluju u izvannastavnim aktivnostima koje ih zanimaju. Premalo je sadržaja usmjerenih na interese učenika pa su učenici često primorani učiti napamet i mučiti se s ogromnom količinom činjenica.  Svi želimo školu u kojoj će se učenici osjećati ugodno i u koju će rado dolaziti. Sve prijedloge naših učenika možete pogledati u prezentaciji u privitku. Naše su vijećnice imale priliku postaviti i tri vijećnička pitanja gradonačelniku i pročelnicima, a pitale su za ormariće u školama, klizalište sljedeće zime te ljetno kino besplatno za mlade, a s odgovorima mogu biti i više nego zadovoljne jer klizalište i ljetno kino već razmatraju da sljedeću godinu, a za ormariće će se svakako razmotriti može li se i kako realizirati s obzirom da je već godinama to želja mladih vijećnika. Čestitke svim mladim vijećnicima na odličnom prezentiranju s obzirom da im je to prvi putu da sudjeluju na svečanoj sjednici i prezentiraju svoj rad pred ovakvom publikom.    Gradsko vijeće mladih pruža priliku mladima da daju svoje prijedloge za poboljšanje života mladih u Labinu, lokalnoj zajednici i društvu općenito, daje im dobre temelje da postanu pravi, aktivni građani koji donose promjene. Gradsko vijeće mladih ih uči toleranciji, prihvaćanju različitosti, javnom nastupu i razvija kritičko mišljenje učenika. Hvala Gradu Labinu, ravnatelju naše škole na podršci svih ovih godina te svim dosadašnjim voditeljicama i vijećnicima koji su na bilo koji način pomogli radu Gradskog vijeća mladih naše škole.

Priloženi dokumenti:
Obrazovanje_kakvo_zelimo_(1).pdf (256.21 KB)