Čitajmo i putujmo uz patuljka Putuljka

Autor: Administrator , 23. 6. 2021.

Ove školske godine učenici produženog boravka matične škole (1.razred) s učiteljicom Ilonom Burić Batagelj  i knjižničarkom Ivanom Griparić Fable  sudjelovali su u projektu „Čitajmo i putujmo petkom uz patuljka Putuljka“.

Cilj ovog zanimljivog  putovanja bio je upoznavanje djece s drugim kulturama i narodima uz poticanje čitanja, ali i razvijanje suradničkog ponašanja i kreativnosti.

Sve je krenulo jednog petka u studenome  kad nas je knjižničarka upoznala s knjigom „Putovanje patuljka Putuljka“ i likom koji će nas pratiti kroz cijelu školsku godinu. Bio je to Putuljko, patuljak sive, čupave brade u kariranom odjelcu s crvenom  kapom na glavi.

Na početku svakog putovanja djeca su otvarala kovčeg u kojem se nalazi njihova putovnica, slijepa karta i obilježja zemlje u koju je Putuljko stigao. Svako putovanje započelo je s čitanjem priče karakteristične za zemlju u koju se putuje taj dan. Nakon toga slijedila bi interpretacija iste te objašnjavanje zemljopisnog položaja određene države. Djeci je bilo najdraže kušanje delicija iz određene zemlje te prezentacija suvenira,  tradicionalnih igra, karakterističnih pjesmica i plesa. Naravno, nismo se zadržali samo u Europi nego smo otputovali i do Azije, Amerike i Afrike.

Naše putovanje krenulo je zimi  iz Finske, zemlje snijega, a završilo je u našoj lijepoj Hrvatskoj, pred ljeto na moru. Na samom smo kraju projekta pokazali svoje znanje kroz kviz u kojem je pobijedila Dior Paliska a svi su učenici dobili i diplomice za uspješan završetak projekta.

U koje smo sve zemlje putovali možete vidjeti u galeriji. Prepoznat ćete sigurno mjesta gdje nas je Putuljko odveo i izmamio osmijehe na lica!