Obilježili smo Europski tjedan mobilnosti

Autor: Sanja Matanović, 27. 9. 2009.

Ove smo se godine pridružili Gradu Labinu u obilježavanju Tjedna mobilnosti.

Europski tjedan mobilnosti obilježava se svakog rujna od 2002., a organizira ga Europska unija, direkcija DG Environment, s ciljem poboljšanja kvalitete života građana europskih gradova. Dosad se u te aktivnosti uključilo više od 2000 europskih gradova, a Grad Labin se ove godine uključio po prvi put...

Ove smo se godine pridružili Gradu Labinu u obilježavanju Tjedna mobilnosti.

Europski tjedan mobilnosti obilježio se od 16. do 22. rujna 2009.g., a održao se na temu "Poboljšajmo gradsku klimu". Cilj je bio poticanje javne svijesti o potrebi akcije protiv zagađenja u urbanim sredinama, promoviranje prava na zdravi život te educiranje mladih koji su bili u središtu aktivnosti. U našoj je školi proveden cijeli niz aktivnosti:
  •   akcija prikupljanja starog papira i plastičnih vrećica,
  •  edukacija o sigurnosti u prometu koju su MUP-a i HAK-a proveli među našim prvašima,
  • ikovne radionice te izrada plakata o ekološkim temama i zdravom životu od 1. do 4. razreda,
  • eko edukacija i sudjelovanje na eko kvizu (petaši),
  • posjeta reciklažnom dvorištu na Starcima (šesti razredi),
  •  šetnja trim stazom do Maslinice u Rapcu te sportski susreti s OŠ Matije Vlačića (sedmaši),
  • edukacija o štednji energije filmom «Misli na sutra» te izrada plakata koji potiču reciklažu starog papira (osmaši)
Naši su učenici sudjelovali i na biciklijadi te u ekipnom triatlonu.
U ovaj je projekt bilo uključeno 30-ak učitelja te svi učenici naše škole (kako matične tako i područnih škola). Proveli smo ga u suradnji s predstavnicima Grada Labina, OŠ Matije Vlačića, Savezom sportova Grada Labina, Policijskom postajom Labin, komunalnim poduzećem «1. Maj Labin», udrugom PUT te UNINVEST-om.