Posjet stomatologinje u PŠ Vinež

Autor: Administrator , 10. 11. 2015.

U nastavku projekta Zaštita zubi, koji provodimo u suradnji s Gradom Labinom i u okviru Zdravstvenog odgoja, učenike prvog razreda, te učenike produženog boravka PŠ Vinež, u utorak, 10.studenog 2015.godine, posjetila je stomatolginja, dr. dentalne medicine Sandra Derosi Diminić i dentalna tehničarka Zdenka Burul.

Održale su zanimljivo i edukativno predavanje o njezi, održavanju i zaštiti zubi – oralnoj higijeni. Učenici  su  doznali  zašto  njihovi  mliječni  zubi  ispadaju, koliko   zubića  imaju, koja  hrana  pogoduje  nastanku  karijesa  i  zašto  je  važno  prati  zube, te koliko je važno redovito kontrolirati zube kod stomatologa, kao prevencija očuvanju zdravlja uopće. Osim  redovitog  pranja  zubi, važno  je  i  kako  se  zubi  peru.

Razgovor je potkrijepljen slikama koje su učenici s velikom zainteresiranošću gledali. Pomoću  modela stomatologinja  je  pokazala  kako  pravilno  i  temeljito  oprati  zube.

Dentalna tehničarka je učenicima pokazala modele umjetnih zubala, te objasnila kako se isti izrađuju.Briga  o  zdravlju  zubi  traje  cijeli  život, a  samo  se  svakodnevnom  njegom, pravilnom  prehranom  i  redovitom  kontrolom  može  sačuvati  zdravlje  i  ljepota  zubi.

Tijekom i nakon predavanja stomatologinja i dentalna tehničarka strpljivo su odgovarale na mnoštvo pitanja znatiželjnih učenika.

Učenici produženog boravka su i toga dana, kao i svakoga, nakon objeda četkali zube, a nakon što su završili svoje crteže i poruke kojima su dočarali koliko je bitan zdravi osmijeh, počastili  su se prirodnim čistačem zubi - jabukom!

Zahvaljujemo na suradnji dr.dentalne medicine Sandri Derosi Diminić i dentalnoj tehničarki Zdenki Burul!

Učenici i učiteljice PŠ Vinež: Gordana Dropulić i Marina Maglica Mattiassi