Učenici 4.razreda sudjelovali su na Eko-kvizu "Odvojeno skupljanje otpada"

Autor: Administrator , 5. 6. 2015.

Povodom 5. lipnja obilježavanja Svjetskog dana zaštite okoliša Grad Labin, Labin – Zdravi grad  u suradnji sa osnovnim školama Matije Vlačića i “Ivo Lola Ribar” Labin, te Udrugom “Put” jučer je održan tradicionalni eko – kviz  za učenike četvrtih razreda na temu “Odvojeno skupljanje otpada” u školi “Ivo Lola Ribar” Područnoj školi Kature. Učenicima labinskih škola pridružili su se i učenici  četvrtih razreda Osnovne škole “Ivan Batelić” iz Raše.

Eko kvizu prethodila je edukacija na zadanu temu koju su proveli aktivisti Udruge “Put”.  Za tu specifičnu edukaciju prije par godina izdan je i zasebni priručnik te interaktivni CD. Ove godine  učenici četvrtih razreda po sedamnaesti put podjeljeni u grupe, nadmetali su se u znanju na zadanu temu kroz pitanja i asocjacije, ali i u vještinama potezanja konopa.

vijest preuzeta s www.labin.hr

Svjetski dan okoliša obilježava se svake godine 5.6. Ove godine obilježen je pod sloganom "Sedam milijardi snova. Jedan planet. Koristimo ga odgovorno." U našoj školi Dan okoliša obilježen je i kroz razgovor i povezivanje s nastavnom jedinicom "Najveći svjetski problem - glad"s učenicima petih razreda na satima prirode. Uočili smo globalni trend rasta populacije (do 2050. 9 milijardi ljudi), a time i povećane potrebe za hranom, vodom i sirovinama, što djeluje opterećujuće na ekosustave. Također problem neravnomjerne raspodjele hrane po svijetu, pojavu pothranjenosti i pretilosti. Riješenje treba tražiti u korištenju prirodnih resursa, smanjiti upotrebu štetnih tvari i živjeti više u skladu s prirodom.