Naši učenici osmog razreda Noemi Matić i Teo Buždon sudjelovali na Školi stvaralaštva- Novigradsko proljeće

Autor: Ivana Griparić Fable, 18. 4. 2024.

Naši osmaši Teo Buždon  i Noemi Matić sudjelovali su u travnju na Školi stvaralaštva - Novigradsko proljeće 2024. Škola stvaralaštva je sedmodnevni program koji uključuje razne radionice na istu temu koje učenici biraju prema vlastitim afinitetima. Kandidati su visoko motivirani učenici, talentirani za određeno područje.

Naša Noemi želi jednog dana biti voditeljica i novinarka te se tako odlučila prijaviti na televizijsku radionicu u koju je i „upala“. Teo, virtuoz na violini, prijavio se na skladateljsku radionicu i u njoj marljivo radio sedam dana. Ovogodišnja tema Škole stvaralaštva je Krug i njome su se bavile sve radionice. Noemi je učila kako nastaju vijesti, kako snimiti vijest ili reportažu, uspješno montirati materijale te mnoge sitnice koje su jako važne u televizijskom svijetu, a mi kao publika  ni ne primjećujemo koliko posla iziskuju. Vodila je vijesti Škole stvaralaštva i bila vrlo uspješna u tome. Rekla nam je da je jako uživala, stekla mnoga znanja, dobrih prijatelja, upoznala odlične mentore i odlučila se već sada kako želi sudjelovati i sljedeće godine. Priznala nam je da je na rastanku bilo i suza, svima je bilo jako teško otići. Vijesti Škole stvaralaštva pogledajte OVDJE.

Teo je u skladateljskoj radionici uživao skladajući sa svojim vršnjacima iz svih dijelova Hrvatske, uglazbljivali su stihove literarne radionice i kaže kako mu je ovo bilo uistinu zanimljivo i dobro iskustvo za dalje. Violinu i glazbu obožava te mu je ovaj program bila izvrsna motivacija za daljnji rad i razvoj kao glazbenika. Mi smo ponosni što su predstavljali svoju školu, što su uživali u školi stvaralaštva i što su dobili priliku razvijati svoje talente.