Humanitarna akcija "Ubaci čep za skupi lijek!" u našoj školi

Autor: Administrator , 5. 7. 2023.

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma (UOLL) Čakovec provodi akciju „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“.

Tijekom školske godine naša škola uključila se u humanitarnu akciju „Ubaci čep za skupi lijek!“. Akciju su provodili učenici izvannastavnih aktivnosti „Kreativni volonteri“ i dodatne nastave biologije zajedno sa učiteljicama Anom Durbić Malinarić, Katijom Tefik – Baćac i Martinom Kontuš.

Cilj provedene aktivnosti bio je senzibiliziranje djece za humanitarni rad, pomoć i suzaštitu i razvoj ekološke svijesti.

Namjena provedene aktivnosti je donacija čepova Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma. Humanitarna akcija provodi se na području cijele Republike Hrvatske kako bi se, na ekološki prihvatljiv način, prikupili plastični čepovi, prodajom kojih Udruga pribavlja novac koji će koristiti radi liječenja, omogućavanja boravka obitelji u blizini mjesta liječenja te financiranja potrebnih lijekova i medicinskih pomagala.

Plastični čepovi prikupljali su se u holu matične i područnih škola tijekom školske godine, te su dostavljeni na dogovoreno sabirno mjesto reciklažno dvorište Starci (Labin). Akcija je provedena u suradnji s Osnovnom školom Matije Vlačića Labin.

U matičnoj školi učenici su prikupljali i plastične povratne boce koje su se  prodale u trgovačkim centrima, a prikupljena novčana sredstva (50 eura) uplaćena su u humanitarne svrhe Ligi protiv raka Labin kao donacija učenika OŠ „Ivo Lola Ribar“ Labin.

Zahvaljujemo na pomoći, podršci  i suradnji svima koji su se uključili u ovaj projekt!

Galeriju fotografija pogledajte OVDJE

Katija Tefik- Baćac