Obilježili smo Dan škole

Autor: Administrator , 10. 5. 2023.

Dana 9. svibnja naša škola obilježava svoj dan, Dan škole. Dan je od jutra bio organiziran na malo drugačiji način i uključivao je radionice, zabavne aktivnosti na otvorenom kako u matičnoj tako i u područnim školama. U matičnoj školi pobjedu u nogometu je odnio 5.a, a za naše je sedmaše bio organiziran kviz znanja u kojem su najbolje ekipe i nagrađene. Pitanja su obuhvaćala razna područja od sporta, glazbe, geografije do labinske cakavice. Ovim putem veliko HVALA sponzorima: pizzeriji Gricko, Pozzu, Kinu Labin i gospodinu Toniju Juričiću na nagradama za one najuspješnije.

Održana je i tradicionalna priredba na kojoj škola nagrađuje one učenike i mentore koji su ostvarili značajan uspjeh u ovoj školskoj godini. Bila je to prilika da ravnatelj škole Miro Alilović zahvali svim učenicima što se   u ovim izazovnim vremenima trude  postići još bolje rezultate kao i njihovim mentorima koji ih spretno vode u tim nastojanjima. Zahvalio je ujedno i Gradu Labinu i nazočnom pročelniku Borjanu Batagelju na dobroj suradnji i podršci. Priredbu je bila bogata točkama zahvaljujući školskom zboru te učenicima matične i područnih škola koji su nam pokazali svoje talente kroz igrokaze i  glazbu.

Ove je godine škola ostvarila odlične uspjehe na području sporta, s obzirom da su učenici naše škole osvojili jako velik broj medalja na županijskim natjecanjima, a ostvarili su izvrsne rezultate i u  katoličkom i islamskom vjeronauku, geografiji te u Natjecanju mladih Hrvatskog crvenog križa. Dan uoči Dana škole učenici su sudjelovali na Državnom natjecanju iz islamskog vjeronauka na kojem su postigli odlične rezultate pod mentorstvom  učitelja Hazima Bećirovića. Učenica Leynah Hevešević je osvojila 4. mjesto, Elif Santur 5., a Samra Demirović 10. mjesto u državi. Čestitke svima!

Slike Dana škole pogledajte u GALERIJI.