Obilježili smo Tjedan zdravog doručka

Hrvatski zavod za javno zdravstvo već petu godinu obilježava nacionalni Tjedan zdravog doručka. Ove je godine obilježen od 14. do 18. listopada s ciljem podizanja svijesti o važnosti doručka koji predstavlja najvažniji obrok u životu školaraca. Tjedan zdravog doručka obilježava se u sklopu projekta Živjeti zdravo, pod stručnim vodstvom prof. dr. sc. Sanje Musić Milanović. Ove se godine i naša škola pridružila ovoj manifestaciji koja pod sloganom „Doručak za pet“ propagira konzumaciju pet porcija povrća i voća u danu. Osim što je školska  marenda bila obogaćena izborom voća i povrća, salatama, kako voćnim tako i povrtnim, jogurtima, raznim pahuljicama,  pazilo se i na dekoriranje hrane kako bi bila djeci privlačnija. Uz to, provodile su se i razne aktivnosti s djecom o važnosti pravilne prehrane, učenici su izrađivali dekoracije, plakate, osmišljavali povrtne junake, birali najdraže voće i povrće, predlagali zdrave jelovnike, vodili tematske rasprave. Hrana je djeci bila servirana tako da su sami birali svoj obrok što im je bilo jako zanimljivo i cijeli ih je tjedan jako razveselio. Bila je ovo prilika da učenici isprobaju i neke nove namirnice i uživaju u malo drugačijoj marendi kako u matičnoj tako i u svim područnim školama.

Galerija slika: Tjedan zdravog doručka

Pročitajte još

Završna priredba PŠ Kature

Završna priredba PŠ Kature

U četvrtak, 11. lipnja 2026. u  Područnoj školi Kature održana je priredba povodom završetka nastavne godine. Uz priredbu održan je i talent show na kojem su mnogi učenici škole pokazali svoje umijeće u pjevanju, plesanju, sviranju i žongliranju.  Pobjednike...

Oproštaj osmaša

Oproštaj osmaša

Ovaj zadnji dan nastave predstavlja veliku stvar za sve učenike, a posebno je emotivan za učenike osmih razreda. Za njih je to velika prekretnica čime započinje novo poglavlje u njihovim životima. Njihovo je okupljanje započelo u osam sati na školskom igralištu nakon...

Skip to content