> Projekti  > USMJERI SE

USMJERI SE - izvannastavne aktivnosti

Autor: Administrator , 12. 3. 2020.

Tijekom ove školske godine, kao dio projekta USMJERI SE, provode se 4 izvananstavne aktivnosti koje uključuju sve sedmaše. Cilj ovih aktivnosti je karijerno informiranje o mogućnostima obrazovanja, zapošljavanja i realnim zadacima iz pojedinih zanimanja kroz uključivanje u 4 izvannastavne aktivnosti  (INA) kako bi se kroz različite aktivnosti promovirale struke koje se vezuju uz njih.

Kroz 12 susreta u popodnevnim satima, podjelom u manje grupe učenika i rotacijom među INA sedmaši će do kraja školske godine isprobati rad u prirodoslovnoj grupi, informatičkoj grupi, novinarskog grupi i grupi „Aktivni osnovci“.  Učenici se radom u grupama upoznaju s različitim zanimanjima, potiče se njihova znatiželja, potiče se sposobnost za samostalan rad, praktičan rad, provedbu znanstvenog eksperimenta, kreativnu uporabu suvremenih IKT alata, razvija se interes za programiranje. Potiče se solidarnost učenika i spremnost za voloniranje, učenici savladavaju osnove debate i uče osnove pružanja prve pomoći. Upoznaju se sa zanimanjima : kemičar, biolog, liječnik, fizioterapeut, med.radnik i humanitarni radnik, odvjetnik, novinar, odvjetnik, informatičar, grafičar...

Zahvaljujući sredstvima koja su osigurana kroz projekt „Usmjeri se“ učenici zajedno sa svojim učiteljicama ove aktivnosti provode koristeći novu opremu i didaktičke materijale: probor za mikroskopiranje i seciranje, didaktičke dijelove ljudskog tijela, kemijski i laboratorijski pribor, mBotove, dronove,  3D printer, uređaj za termo uvez, fotoaparat, laptop i tablete, pokretnu bijelu ploču, lutku za reanimaciju i pribor za prvu pomoć.

Učenje je tako puno zanimljivije i kreativnije. Tome doprinosi i rad u manjim grupama te zalaganje i kreativno vođenje grupa od strane učiteljica: Ane Durbić Malinarić, Anamarije Krezić, Karmen Brenčić, Dijane Brezac, Tijane Kranjac, Ane Dundara Pajić i Katije Tefik Baćac. Hvala im na trudu i angažmanu kojim doprinose uspjehu ovog projekta!

Galeriju fotografija pogledajte OVDJE.