> Projekti  > USMJERI SE

Uvodnom konferencijom započeo projekt „Usmjeri se"

Autor: Administrator , 14. 6. 2019.

Naša je škola zajedno s Srednjom školom Mate Blažine partner Gradu Labinu na EU projektu „Karijerno usmjeravanje nezaposlenih mladih i osnovnoškolaca s područja Labinštine“ odnosno „Usmjeri se“ koji je započeo s provedbom u ožujku i trajat će do 2021. godine. Suradnik na projektu je Hrvatski zavod za zapošljavanje, a u projektne aktivnosti bit će uključena i OŠ Matije Vlačića Labin. Ukupna vrijednost projekta je 775.913.62 kune i 100 posto se financira bespovratnim sredstvima Europskog socijalnog fonda.

Svrha projekta je pružiti novi model aktivacije mladih i učenika osnovne škole na tržištu rada koji bi na razini lokalnih partnerstava za zapošljavanje omogućio stjecanje novih znanja i efikasnih praksi za preveniranje nezaposlenosti mladih te jačanje njihovih kapaciteta za zapošljavanje i samozapošljavanje.

Projektom se utječe na usmjeravanje mladih nezaposlenih i učenika u zanimanja za koja imaju najjače kapacitete te se time jača potencijal lokalne zajednice za dobivanje kvalitetnijeg kadra.

Pravovremenim se informiranjem i usmjeravanjem u deficitarna zanimanja i samozapošljavanje prevenira nezaposlenost mladih i učenika na lokalnom tržištu rada, jer uz stručnu potporu u procesu profesionalne orijentacije stvaraju realnija očekivanja kod odabira određenog zanimanja.

Projekt je namijenjen učenicima koji će u šk.god.2019./2020. biti u sedmom razredu. Kroz program profesionalnog savjetovanja upoznat će vlastite kapacitete, ponude zanimanja i obrazovnih smjerova te kroz posjete realnom sektoru i karijerne radionice steknuti realniju sliku o zanimanjima.

Upravo su ti učenici zajedno sa svojim razrednicima i predstavnicima obje škole sudjelovali 11.lipnja na uvodnoj konferenciji projekta u restoranu Srednje škole Mate Blažine Labin. Projektne aktivnosti, facebook i web stranicu projekta te suradnju s gospodarstvenicima predstavili su gosp. Borjan Batagelj, pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Labina, ujedno i voditelj projekta te gosp. Alek Dragojević, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo i EU projekte. O važnosti ovog projekta za Grad Labin i labinske škole govorili su Gradonačelnik Grada Labina, gosp.Valter Glavičić, i ravnatelj labinske srednje škole gosp.Čedomir Ružić. Start projekta simbolično je obilježen i prvom „live“ objavom na Facebook stranici projekta.

« Ožujak 2024 »