> Knjižnica

ISLM Bookmark Exchange Project

Autor: Administrator , 15. 11. 2015.

Ove smo se godine po prvi put prijavili na Međunarodni projekt razmjene straničnika, bookmarkera,tijekom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica (International School Library Month). Cilj projekta je međunarodna suradnja među školama, poticanje čitanja, kreativnosti učenika, korištenje engleskog jezika i naglašavanje važnosti u uloge školske knjižnice u obrazovanju. Sudjelovali su učenici sedmih razreda sa svojim razrednicama: Jangelom Sušac Budimir, Katijom Tefik-Baćac i Danajom Glavičić, te školskom knjižničarkom Ivanom Griparić Fable. Nakon što smo se prijavili za sudjelovanje u projektu, u listopadu smo krenuli s izradom straničnika. Tema je ove godine „School library rocks“, a mi smo odlučili ipak naše straničnike izraditi tako da oni predstavljaju ljepote i značajke našega kraja, kako grada, županije, tako i zemlje. Straničnike su učenici izrađivali različitim tehnikama, neki bojicama, flomasterima, a neki salveta-tehnikom, a prikazivali su masline, lavandu, kravatu, boškarina, kažune, Nikolu Teslu,…Na svaki su straničnik učenici napisali na engleskom jeziku zbog čega je upravo taj crtež na njemu, a uz straničnike su izradili i brošuru gdje su objasnili sve o boškarinu, kažunu, kravati koja potječe iz Hrvatske, Nikoli Tesli i dr. Ubrzo smo saznali kako je naš partner u projektu škola iz Portugala, iz gradića Fajoes. U studenom smo poslali straničnike, ali i primili paket iz Portugala sa straničnicima koje su oni izradili za nas. Prekrasne straničnike iz Portugala smo izložili na panou u holu škole, a na kraju će  svaki učenik sedmoga razareda jednoga uzeti za uspomenu. Svakako se namjeravamo i sljedeće godine prijaviti na projekt.