Grad Labin i naša škola su za svoju prijavljenu NAJ-akciju : „Humanost prije svega-Prijatelji volonteri“ primili POVELJU - kao najviše rangirano priznanje

Autor: Administrator , 23. 11. 2017.

21. studenoga 2017. održano je Savjetovanje akcije „Gradovi i općine-prijatelji djece“ u Starogradskoj vijećnici Grada Zagreba na kojem su dodijeljene pohvalnice i povelje za NAJ-AKCIJE 2016. i proglašeno je pet novih gradova i općina prijatelja djece.

Savjetovanje je otvorila predsjednica Saveza DND Hrvatske i predsjednica koordinacijskog odbora akcije „Gradovi i općine prijatelji djece“, prof.dr.sc. Aida Salihagić Kadić. Istaknula je kako se akcija Gradovi/općine prijatelji djece već 18 godina razvija, raste i unapređuje novim sadržajima i aktivnostima. Ova akcija koju Savez DND provodi u suradnji s Hrvatskim društvom za socijalnu i preventivnu pedijatriju i uz pokroviteljstvo Ureda UNICEF-a svojim primjerom pokazuje koliko veliku i značajnu ulogu imaju lokalne zajednice u poticanju i provedbi projekata usmjerenih djeci i mladima.Uzvanicima su se obratile i dječja pravobraniteljica dr.sc. Ivana Milas Klarić, Valentina Otmačić, predstojnica Ureda UNICEF-a, državni tajnik Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, dr.sc. Marin Strmota, te u ime gradonačelnika Grada Zagreba mr.sc Katarina Milković, pomoćnica pročelnika za odgoj i obrazovanje Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport.U svečanom dijelu Savjetovanja mr.sc. Giovana Armano, predsjednica Povjerenstva za odabir Naj-akcija iz gradova i općina i mr.sc. Katarina Milković su dodijelile povelje, pohvale i zahvalnice prijavljenima za naj-akcije kojih je ove godine bilo 50 prijavljenih.

Grad Labin i naša škola su za svoju prijavljenu NAJ-akciju : „Humanost prije svega-Prijatelji volonteri“ primili POVELJU,  najviše rangirano priznanje koje se dodjeljuje za Naj-akciju, za rad s djecom.

Školske koordinatorice i voditeljice akcija Katija Tefik Baćac,učiteljica i članica Gradskog odbora Grad Labin-prijatelj djece, Jangela Sušac Budimir,učiteljica hrvatskoga jezika i Ester Stemberger, pedagoginja škole su uz dvije učenice,članice Vijeća učenika- Ninu Kos i Zaru Golja te gđom Eni Modrušan - gradskom koordinatoricom Grad Labin-prijatelj djece nazočile primanju ove značajne Povelje koja je još jedno veliko priznanje Gradu i Školi koji žive i rade za ovu našu djecu , za njihovu dobrobit, jer ulaganje u djecu je najbolje ulaganje i najveći kapital za jednu Školu, Grad-lokalnu zajednicu.

Poruka koja naglašava njihov projekt-Naj akciju je ona Majke Tereze:

„NE MOŽEMO ČINITI VELIKA DJELA, ALI MOŽEMO ČINITI MALA DJELA S VELIKOM LJUBAVLJU“- mi to činimo, jer su djeca naše najveće bogatstvo.

« Ožujak 2024 »