Proglašeni pobjednici školskog fotonatječaja u Mjesecu hrvatske knjige

Autor: Administrator , 24. 11. 2021.

U Mjesecu hrvatske knjige i Godini čitanja organizirali smo za učenike naše škole fotonatječaj kojim smo htjeli staviti u prvi plan knjige i čitanje. Učenici koji su se željeli uključiti mogli su poslati sliku sebe kako čitaju na svom najdražem mjestu za čitanje. Sve fotografije pristigle na natječaj  su uistinu posebne pa je Povjerenstvu u sastavu učiteljica hrvatskog jezika Jangele Sušac-Budimir i Jasmine Beloč, pedagoginje Ester Stemberger te knjižničarke Ivane Griparić Fable imalo uistinu težak zadatak. Povjerenstvo je odlučilo svim učenicima podijeliti diplomice za sudjelovanje i mali znak pažnje za trud i ljubav prema čitanju, a posebno je nagradilo sljedeće fotografije:

Fotografiju Eme Peršić, učenice 3.r. PŠ Vinež koja ima prekrasan kutak za čitanje koji je oduševio Povjerenstvo, fotografiju Alekseja Marina, učenika 3.r. PŠ Kature i njegov čarobni jesenski pejzaž koji je divan ambijent za čitanje te fotografiju učenice 1.r. matične škole Ive Kos koja nas je osvojila kutkom za čitanje na terasi na kojoj voli čitati u društvu svojih plišanaca. Učenici starijih razreda koji su nagrađeni su redom petaši: Petar Kešac koji voli čitati vani na otvorenom te Mei Močinić i Anri Miletić koji vole čitati u toplini svojih domova. Ovi su učenici nagrađeni diplomama i knjigama. Nagradili smo i dvije najsimpatičnije fotografije: učenici Karlo Živić, Erik Živić i Duje Bolanča pokazali su nam da se prijatelji ne moraju družiti samo uz mobitele već i uz dobru knjigu, a učenik Rajan Šehić je čitao naopačke kako bi lakše zapamtio sadržaj knjige. Hvala svim učenicima na sudjelovanju i trudu, hvala im što vole knjige i čitanje, a nadamo se da će njihove fotografije inspirirati i ostale učenike da pronađu neko svoje čarobno mjesto koje će ih češće pozivati na druženje s knjigom. Sve fotografije pogledajte OVDJE. Čitajmo da ne ostanemo bez riječi!

Knižničarka Ivana Griparić Fable