Ravnateljeva čestitka u povodu Dana škole

Autor: Administrator , 8. 5. 2020.

Dan OŠ "Ivo Lola Ribar" Labin, 9.svibnja

Dragi učenici, uvaženi roditelji, poštovane kolegice i kolege!

Proslavu 75. rođendana naše škole i ove godine želimo obilježiti,  barem virtualno, prigodnim aktivnostima i odavanjem priznanja onim učenicima i kolegama učiteljima koji su tekuće godine postigli značajne uspjehe na razini školskih i županijskih natjecanja ali i u svim drugim oblicima rada i aktivnosti u kojima smo sudjelovali.

Uspješni učenici pokazatelj su da uz predan rad i odgovoran pristup dolaze i vrhunski rezultati.

Talentirana djeca su ona zbog kojih se ponosimo, čije uspjehe rado ističemo, po čemu nas i drugi cijene i vrednuju i na kraju krajeva zbog kojih je učiteljski posao ne samo human nego i najljepši na svijetu.

Iskrene čestitke svim našim laureatima ali svima drugima koji su kroz ovu, vrlo neobičnu školsku godinu, dali sve od sebe na ponos svojih učitelja i roditelja.

Isto tako danas na poseban način u okolnostima i mijenama koje živimo želim posebno zahvaliti svim učiteljima i stručnoj službi kojima je ova škola i kruh i drugi dom. Drage kolege, napravili ste velik posao sa puno osjećaja i brige u vremenima koja nam, kao ova, često puta nisu išla na ruku. Bili ste pomoć i podrška, poticaj i primjer svojim učenicima i onda kada nisu bili pravi. Svojim ste radom i predanošću puno puta pokazali da znate svoj posao. Hvala vam od srca.

Zahvaljujem svim roditeljima za ukupnu, dobronamjernu suradnju i podršku na zajedničkom poslu bez konfrontacije s jasnim i nedvosmislenim  suradničkim odnosom u kojem se, u dobroj vjeri, poštuje svačije područje odgovornosti.

Volim podsjetiti da nije nikako slučajno da smo za Dan škole odabrali sutrašnji  9. svibnja. To je dan koji ujedinjuje a ne dijeli, to je dan koji otvara putove razumijevanja i tolerancije i iskreno se nadamo boljeg sutra svih nas a na poseban način vas, dragi naši učenici .

Ali isto tako danas podsjećamo na potrebu zajedničke odgovornosti škole, roditelja i lokalne samouprave za ovu našu mladost, njihovo danas i sutra. Samo zajedno i u dobroj vjeri, nesebično i bezuvjetno dajući, imamo šansu da ova djeca budu ponos svojih roditelja i svoje škole i svoga Grada.

To je put koji moramo proći nas radi, radi naše djece a ne radi toga što netko to od nas  traži.

U društvu i vremenu  u kojem su konkurentnost i uspješnost 'dobitna kombinacija', valja s posebnim naglaskom promicati ljudsku dimenziju. Konkurentnost i uspješnost bez dobrote, solidarnosti, brige za najslabije, dugoročno neće rezultirati cjelovitim razvojem društva, barem ne društva po mjeri čovjeka.

« Svi su plodovi budućnosti u sjemenu sadašnjosti « kaže naš moto ili kako budemo sijali tako ćemo i žeti.

Uvjeren sam da će i naša škola znati i posijati i i imati što požeti te slijediti smjernice koje otvaraju bolje sutra svima nama .

Još jednom sretan Dan škole i svako dobro svima.

Vaš ravnatelj