Učenici sedmih i osmih razreda u posjet Zagrebu

Autor: Administrator , 18. 11. 2019.

U petak, 15.studenoga učenici sedmih i osmih razreda su u pratnji učiteljica hrvatskoga jezika, učiteljice engleskoga jezika i školske knjižničarke posjetili Zagreb. U Kazalištu Mala scena pogledali smo predstavu „Huligan“ koja je uistinu zainteresirala naše učenike, osobito dečke, ljubitelje nogometa. Naime, Huligan je predstava o navijaču jedne nogometne ekipe koji je, kako bi bio prihvaćen i dobro se uklopio u ekipu, sudjelovao u mnogim izgredima i napadima na druge navijačke skupine, završio nekoliko puta u policijskoj postaji, da bi na kraju, nakon vremena provedenog u zatvoru, shvatio kako je sve vrijeme mogao voljeti nogomet i biti strastveni navijač ali bez nereda i bez problema  u koje je „uvalio“ i sebe ali i svoje roditelje. Navijačku atmosferu još su bolje dočarale navijačke pjesme, a glumac Matija Šakoronja je sve toliko oduševio da su se dečki poželjeli sa njim slikati i čestitati mu na izvrsno odigranoj ulozi.

Nakon predstave uputili smo se na Interliber, najveći sajam knjiga u Hrvatskoj, a ljubitelji igrica i modernih tehnologija posjetili su i Infogamer koji se održavao u sklopu Interlibera. Ljubitelji knjiga mogli su uistinu uživati u ponudi i raznovrsnosti naslova koje je sajam kao i svake godine nudio i to po vrlo pristupačnim cijenama. Tako su i naši učenici pronašli pokoju knjigu kako za sebe tako i za svoje najdraže, a ljubitelji igrica izguštirali su se na Infogameru na kojemu im očekivano nikad nije dovoljno vremena.