Sjednica Gradskog vijeća mladih

Autor: Administrator , 16. 5. 2019.

U srijedu, 15. svibnja 2019. u  Velikoj vijećnici Grada Labina održana je 2. sjednica Gradskog vijeća mladih  na kojoj su sudjelovali i vijećnici naše škole: Katarina Gobo, Selina Karić, Ivan Dundara, David Sandić, Nicol Blažina, Leonarda Josipović, Alex Cassioli Bugarin i njihove voditeljice Jasmina Beloč i Elena Brnjac. Sjednicu je vodio Zoran Rajković, zamjenik Gradonačelnika Grada Labina zajedno sa koordinatoricom projekta Labin Zdravi grad Vesnom Blažina Hatić, a prisustvovali su voditelji gradskih vijeća mladih dviju osnovnih labinskih škola i srednje škole, gradski vijećnici, pročelnici upravnih odjela Gradske uprave, ravnatelji ,članovi Savjeta mladih, roditelji i ostali zainteresirani građani.

Vijećnici su postavljali pitanja pročelnicima gradskih upravnih odjela, a pitanja su bila vezana uz Pravilnik o stipendiranju učenika i studenata, financiranje školskih udžbenika, nagrađivanje darovitih i uspješnih učenika, korištenje Interneta u Gradskoj knjižnici Labin, itd.

Tema ove sjednice bila je „Odabir zanimanja i zapošljavanje mladih“. Vijećnici naše škole proveli su istraživanje i anketu među našim osmašima o problemima koji ih muče prije upisa, faktorima koji utječu na njihov odabir zanimanja te su iznijeli svoje zaključke o podršci koja je potrebna učenicima, a vezana je uz poticanje i razvijanje talenata i sposobnosti, stipendiranje darovitih učenika, rad s djecom s posebnim potrebama i profesionalno usmjeravanje prije 8.razreda.

Zaključci izlaganja vijećnika svih triju škola bit će zasigurno vrlo korisna povratna informacija gradskoj upravi o potrebama učenika te će se uputiti Gradonačelniku i Gospodarskom vijeću na razmatranje.