PROJEKT „ŠKOLE ZA AFRIKU“ U PŠ KATURE

Autor: Administrator , 3. 7. 2018.

U školskoj godini 2017./2018. produženi boravak Područne škole Kature uključio se u UNICEF-ov projekt Škole za Afriku. Cilj ovog projekta je prikupljanje novčanih sredstava za pomoć najugroženijoj djeci Afrike kako bi mogli ići u školu jer im je zbog siromaštva školovanje uskraćeno.

U okviru ovog projekta grade se i opremaju škole, nabavlja se školski pribor, pitka voda i sve  ostalo što je potrebno i tako se toj djeci daje prilika za bolji i sigurniji život.

Sva djeca imaju pravo na odlazak u školu, druženje s vršnjacima, igru, radost, odrastanje u sigurnom okruženju.

Priključili smo se tom projektu kako bismo doprinijeli razvoju škola u Africi i pružanju mogućnosti obrazovanja za djecu u Burkini Faso. Osim humanitarnog karaktera sudjelovanje u ovom projektu osvješćuje djecu koliko je obrazovanje važno za život.

Učenici produženog boravka PŠ Kature uključili su se u ovaj projekt. Jednom tjedno organizirane su radionice na kojima su učenicima podijeljeni UNICEF-ovi materijali za provedbu projekta po kojima se radilo.

Učenici su upoznali svijet i kontinente. Posebnu pozornost posvetili smo Africi, a najviše državi Burkini Faso. Naučili smo mnogo o tamošnjem načinu i uvjetima života te afričkoj kulturi. Kroz likovne aktivnosti izrađivali smo: plakate, nakit, životinje, posude, čaše, tanjuriće, svijećnjake,  magnete, straničnike, zastavice, kućice, slikali slike s afričkim motivima.

Kroz različite aktivnosti razvijale su se vrijednosti uvažavanja različitosti, pravednost, solidarnost, međuovisnost i druge.

Na završnoj školskoj priredbi, 12. lipnja 2018., organizirana je i prodajna izložba. Davao se dobrovoljni prilog za ponuđene radove koje su izradila djeca produženog boravka. Napravljen je i pano u holu škole na temu Afrike.

Kupujući ponuđene radove gotovo svi učenici i njihovi roditelji PŠ Kature dali su svoj doprinos ovom projektu.

Veseli nas što smo barem dijelom pripomogli djeci u Burkini Faso kako bi i na njihovim licima zračio osmijeh uspješnog školovanja kao što je to kod nas.

Učiteljice i učenici PŠ Kature

« Ožujak 2024 »