Priredba "Moja lektira"

Autor: Administrator , 24. 11. 2017.

Iako je Mjesec hrvatske knjige iza nas, nikada nije kasno da se posveti dodatna pažnja  knjigama  i čitanju. U petak, 24.11.u školskoj je knjižnici održana prezentacija lektira i knjiga za djecu i mlade viših razreda osnovne škole naziva „Moja lektira“. Program je priredila skupina učenika literarno-recitatorske skupine pod vodstvom profesorice Marize. Pedesetak učenika pozorno je slušalo program u kojemu smo se prisjetili nekih pročitanih lektira koje smo zapamtili zbog njihovih lijepih poruka i lijepih misli. Čitali su se ulomci iz lektire „Guliverova putovanja“, „Galeb Jonathan Livingstone“, „Starac i more“, a sve uz pratnju gitare. To su lektire koje govore o pravim vrijednostima, kako se izdići iznad prosječnosti i o čovjekovoj borbi za slobodu. Sve to nije moglo proći bez lektire „Mali princ“ koja svakog čitatelja zadivi razmišljanjima o svijetu i životu, pa smo tako imali prilike čuti najljepše izreke iz te knjige, nakon čega su nam učenici uprizorili razgovor između lisice i malog princa. Čuli smo i devet dobrih razloga za čitanje dobrih knjiga prema Dinki Juričić, dugogodišnjoj urednici Školske knjige te saznali koji su najnoviji naslovi u našoj školskoj knjižnici te koji su najčitaniji. To su svakako Gregov dnevnik, Tom Gates, Harry Potter, Bljakburger i Zla zubarica, te knjige sanje Pilić i Mire Gavrana koje djeca posebno vole. Učenici su na kraju samog programa iznijeli svoje dojmove o pročitanim djelima, naveli neke knjige koje vole te predložili naslove za koje bi voljeli da postanu dio fonda naše knjižnice.

« Veljača 2018 »