Obilježen Dječji tjedan

Autor: Administrator , 13. 10. 2017.

Od 2.do 8.listopada obilježen je Dječji tjedan koji je bio u potpunosti posvećen djeci te je njima u čast organizirano niz prigodnih aktivnosti.  Na satu razrednika  razgovaralo se o dječjim pravima s posebnim naglaskom na 11.listopada kada se obilježava Međunarodni dan djevojčica, izrađivali su se plakati i uređivali panoi, mladi vijećnici su pisali poruke djece odraslima koje su potom učenice osmog razreda, predstavnice u Vijeću učenika dijelile prolaznicima na obližnjoj tržnici. Učenici četvrtih razreda posjetili su Gradsku upravu, upoznali se s labinskim gradonačelnikom i njegovom zamjenicom te iznijeli svoje ideje i pitanja koja su za njih pripremili. Grad Labin je i ove godine svu djecu mlađih razreda nagradio animiranim filmom „Vrapčić Richard“ u Kinu Labin koji je djecu posebno oduševio. Za učenike područne škole Kature organiziran je sportski dan uz pješačenje i sportske aktivnosti na stadionu Iskra na Vinežu, dok su učenici područne škole Vinež to isto ostvarili u parku Dubrova. U matičnoj školi su učenici produženog boravka uz vodstvo  učiteljice i školske knjižničarke  proveli projektić „Djeca diljem svijeta“ u kojem su saznali kako žive djeca u Africi i Aziji, što je karakteristično za te kontinente, slušali su tradicionalnu afričku i kinesku muziku, plesali afrički ples i svirali bubnjeve, pričali afričke priče i priče o dječjim pravima, te napravili malu izložbu suvenira iz dalekih krajeva i sve prikazali na panou. Grad Labin će djecu koja su se posebno istaknula na natjecanjima nagraditi izletom u Ogulin koji će biti realiziran 20.listopada.

Svim ovim aktivnostima potvrđeno je da iako djeca širom svijeta ne govore istim jezikom, žive u zemljama vrlo različitih kultura i običaja, sva ona zaslužuju da na jednak način ostvaruju svoja dječja prava. Zato uvijek imajmo na umu – Ljubav djeci prije svega!

Slike provedenih aktivnosti pogledajte OVDJE

« Prosinac 2017 »