Posjet učenika iz Baje našoj školi

Autor: Administrator , 11. 10. 2016.

Od četvrtka 6.10.do nedjelje 9.10.učenici iz mađarskog grada Baje su sa svojim učiteljima i ravnateljem boravili u Labinu. Škola iz Baje „Stentistvani Altalanos iskola“ već godinama uspješno surađuje s našom školom. Ta se suradnja najčešće ostvaruje   kroz organizirane posjete Baji,odnosno njihova posjeta Labinu  s ciljem upoznavanja grada, kulture i običaja, ali i druženje s vršnjacima iz druge zemlje. Već su nekoliko puta naši učenici imali priliku posjetiti Baju, ali i ugostiti prijatelje iz Baje. Dočekali smo ih prigodnom priredbom u školskoj knjižnici gdje su im učenici svirali na tradicionalnim istarskim glazbalima mehu i mešnicama, harmonici, otpjevali su im školsku himnu, izveli igrokaz i predstavili im rad i aktivnosti škole kroz ppt prezentaciju, a priredbi su nazočili i članovi Gradskog vijeća mladih naše škole. Na kraju priredbe smo ih darivali prekrasnim radovima s motivom Staroga grada koje su učenici izrađivali na satu likovnog. Nakon priredbe proveli smo učenike kroz školu, posjetili nekoliko razreda u toku nastave i sve to praćeni zvukovima harmonike. Uslijedio je posjet labinskoj dogradonačelnici, gospođi Eni Modrušan koja je samo potvrdila, kao i ravnatelji obiju škola, kako je ova suradnja od velike važnosti i za grad Baju pa tako i za Labin, da je vrlo uspješna i da će se svakako ta tradicija nastaviti kroz prekrasne posjete i projekte. Svi prisutni su im poželjeli dobrodošlicu i da se osjećaju kao kod kuće. Uslijedilo je druženje mladih vijećnika s prijateljima iz Baje u Starom gradu, a u popodnevnim satima su imali i organizirano vođenje kroz Stari grad. Učenike iz Baje je posebno oduševio Rabac, more i prekrasne plaže, kao i grad Pula koju smo posjetili u subotu. S učenicima iz Baje i njihovom učiteljicom posjetili smo prekrasnu pulsku Arenu, prošetali gradom i ugodno se družili. Ako sve bude išlo po planu, već sljedeće godine će naši učenici imati priliku posjetiti Baju. Ovim putem zahvaljujemo svima na organizaciji ovoga posjeta prijatelja iz Baje, hvala Gradu Labinu, ravnatelju škole i svim profesorima koji su pomogli u organizaciji, hvala kuharicama i školskim majstorima, kao i svoj djeci koja su sudjelovala u programu i onima koji su druženjem s učenicima iz Baje učinili njihov boravak u Labinu još ljepšim!

« Ožujak 2024 »