Nizom aktivnosti obilježen Dan planeta Zemlje

Autor: Administrator , 23. 4. 2016.

U našoj školi  Dan planeta Zemlje obilježen je brojnim aktivnostima. Sedamdesetak učenika predmetne nastave uključilo  se u akciju „Zelena čistka“ čisteći školski okoliš matične škole. Pomogli su im učitelji i školski majstori. Učenici razredne nastave  matične škole uredili su školski vrt i posadili cvijeće te su u procesu izrade kostima od reciklažnog materijala za školsku priredbu na temu ekologije, a na  produženom su boravku organizirali piknik na livadi s raznim aktivnostima i igrama, te izrađivali likovne radove na temu ekologije.

Svoje su okoliše čistili i uređivali učenici i djelatnici područnih škola Kature,Vinež i Vozilići. Na Vinežu su se u akciju čišćenja tradicionalno uključili roditelji, djedovi i bake te su se nakon radne akcije prigodno svi počastili velikom fritajom sa šparugama koju je za sve prisutne pripremila kuharica Loreta.  Sve škole su ukrašene likovnim radovima i plakatima na temu ekologije. U PŠ Kature su učenici uz likovne uratke pisali sastavke i pjesmice na eko-teme te gledali edukativne filmove o planetu Zemlji. PŠ Vozilići sudjelovala je na Sajmu cvijeća u Vozilićima te na Festivalu samoniklog bilja u Kršanu sa svojim proizvodima od samoniklog bilja.

Na Sajmu cvijeća u 1.natjecanju u izradi cvjetnog aranžmana našu su školu predstavljale učiteljice PŠ Vinež s aranžmanom 4 godišnja doba za koji su osvojile  posebnu nagradu žirija. Aranžman su izložile na ljestvama, na kojoj je bila školska torba u kojoj je bilo aranžirano proljeće,  zatim dječji kišobran koji je predstavljao jesen, cvjetna kugla (lopta) koja je predstavljala ljeto, te dječje čizme koje su predstavljale zimu. Više slika aktivnosti možete pogledati OVDJE.