Osnovna škola "Ivo Lola Ribar" Labin

8. Olimpijada osnovnih škola Labinštine – Naša škola najuspješnija škola Olimpijade!

Autor: Administrator , 5. 11. 2015.

Ove godine naša škola može biti više nego zadovoljna. Osvojili smo 17 zlatnih, 9 srebrnih i 6 brončanih medalja. Bravo!!!

Ovogodišnja Olimpijada, kao i sve ranije, u potpunosti je ispunila očekivanja i sve je proteklo u najboljem mogućem redu, bez ikakvih incidenata. Treba napomenuti da su pobjednici po sportovima automatski osigurali odlazak na županijska prvenstva krajem ove školske godine.

Naša je škola po medaljama  najuspješnija  škola na 8. OOŠL. U pojedinačnim sportovima: stolnom tenisu i atletici uzeli smo 16 zlata od 22 moguća, a najbolji smo i u malom nogometu.

Svim učenicima i njihovim profesorima iskrene čestitke i puno uspjeha na županijskim natjecanjima! Rezultate pogledajte dalje u tekstu, a fotografije OVDJE.

Na gradskom stadionu održalo se  natjecanje u atletici za učenike od 1. – 4. razreda. Najbolji su bili atletičari naše škole. Učenici su se natjecali u slijedećim disciplinama:

- trčanje 50 m i skok u dalj s mjesta – 1. i 2. razredi,

- bacanje loptice i štafeta 4 X 50 – 3. i 4. razredi.

Medalje po disciplinama (1., 2. pa 3. mjesto):

50 metara djevojke (vremena su iz finalne utrke): 1. Magdalena Mucić OŠ "Ivo Lola Ribar" 9:00

3. Mauro Jović OŠ "Ivo Lola Ribar" 32,37

Štafeta 4 X 50 metara djevojke (vremena su iz finalne utrke): 2. Ivo Lola Ribar 34:62

Štafeta 4 X 50 metara dječaci (vremena su iz finalne utrke): 1. Ivo Lola Ribar 31:25

Dakle, mlađi razredi su u atletici osvojili 5 zlatnih, 3 srebrne i 2 brončane medalje.

U atletici su naši učenici viših razreda  osvojili čak  7 zlata iz 10 disciplina. Medalje po disciplinama:

60 metara djevojke:  1.Ana Elena Zustović OŠ "Ivo Lola Ribar" 8:26, 3. Adela Karić OŠ "Ivo Lola Ribar" 9:30

60 metara dječaci: 2. Luka Belušić OŠ "Ivo Lola Ribar" 8:20

1000 metara djevojke:  1. Ariana Iljadica OŠ "Ivo Lola Ribar" 3:40:38, 2. Natali Lazarić OŠ "Ivo Lola Ribar" 3:43:83

Bacanje loptice dječaci: 1. Erik Milošević OŠ "Ivo Lola Ribar" 59,79, 2. Erik Škabić OŠ "Ivo Lola Ribar" 59,75, 3. Masimo Baća OŠ "Ivo Lola Ribar" 52,76

Skok u dalj djevojke: 1. Nina Perhat OŠ "Ivo Lola Ribar" 4,31

Skok u dalj dječaci: 1. Mateo Blažina OŠ "Ivo Lola Ribar" 4,93

Štafeta 4 X 100 metara djevojke:  OŠ "Ivo Lola Ribar" 1:00:93

Štafeta 4 X 100 metara dječaci: OŠ "Ivo Lola Ribar" 54:13

Učenici naše škole osvojili su zlato u malom nogometu i to ekipa u sastavu: Dorian Kanciani, Leo Dragovina, Nino Basanić, Tarik Malkić, Ćendrim Memćaj, Dino Murtić, Luka Belušić, Nardi Hrvat, Ivan jurišić, Antonio Lazarić i Tulio Kocijel

Ekipa ženskog rukometa naše škole osvojila je odlično drugo mjesto. Ekipu su činile: Valentina Belušić, Nika Kamenar, Marta Modrušan, Paola Franković, Natali Lazarić, Anastasija Malić, Nina Negovanović, Elin Franković, Sara Topčagić, Valentina Kutnjak, Ana Elena Zustović i Nika Janko

Odbojkašice naše škole su također osvojile srebro i to ekipa u sastavu: Chiara Golja, Nika Janko, Ana Elena Zustović, Nina Perhat, Valentina Belušić, Tanja Jotić, Jona Ljuna, Antonela Matanić, Emili Topčagić i Lea Budaković

Košarkaška ekipa osvojila je treće mjesto. Ekipu su činili: Dorian Kanciani, Erik Škabić, Tomas Belina, Niko Franković, Mateo Blažina, Tulio Kocijel, Emrah Salihović, Luka Belušić, Leo Dragovina ,Antonio Zahtila, Armend Sejdijaj i Nino Basanić

Odlični smo bili i u stolnom tenisu, kako pojedinačno tako i u parovima.

ŽenskI stolni tenis pojedinačno:  Emili Topčagić  - zlato

Parovi – Emili Topčagić i Sabina Alić - zlato

MuškI stolnI tenis:   Dino Murtić  - zlato, Ivan Jurišić – srebro, Antonio Lazarić - bronca

Parovi: Dino Murtić i Ivan Jurišić – zlato